O marce

Marina Rinaldi

Rok 1980 wewnątrz holdingu włoskiego max Mara Fashion Group powstaje Marina Rinaldi, stworzona na potrzeby bardziej wymagających kobiet powyżej rozmiaru 46. (pol. 42.), które potrzebują indywidualnego stylu nie oznaczającego "zakrywanie". To przełom w obyczajach: do tej chwili na świecie nie istniała żadna firma odzieżowa, która pomyślałaby o tej grupie kobiet, i usatysfakcjonowała ich wymagające potrzeby fasonu, zaspokoiła marzenia o tym aby być czujną na zmiany i trendy w modzie, aby nosić się z jakością.

Rok 2002: Marina Rinaldi jak nigdy wcześniej oznacza modę, nie tylko "wygodne rozmiary". Oznacza najwyższą jakość tkanin. Styl. Kobieta Marina Rinaldi nie czuje się uwięziona w swoim ubraniu. Jest przepełniona elegancją.

Dzisiaj, po ponad dwudziestu latach poszukiwań i studiów, Marina Rinaldi zwraca się do kobiety kompletnej, która pragnie podążać za swoimi najbardziej wyrafinowanymi pragnieniami i zapotrzebowaniami. Z tego powodu wewnątrz marki narodziły bardziej zindywidualizowane kolekcje: Giorno - styl formalny metropolii, Elegante - wieczorowy, prestiżowy, Voyage - komfortowa i praktyczna, doskonała w podróż, ale niezwykle wysublimowana, Sport - kolekcja młoda, świeża, na wolne od pracy dni, opierające się głównie na dżinsach, t-shirt`ach, dzianinach. Od 1994 Marina Rinaldi proponuje także kolekcje Basic, podstawową, bazową, praktycznie odnawialną co sezon opierająca się na modelach ponadczasowych i niezbędnych na każdy sezon.

Wizerunek coraz bliższy stylistyce aktualnych trendów i zmian w modzie został wzmocniony także przez mocne, wręcz agresywne kampanie reklamowe, w których swój kunszt wykazywali m.in. Fabrizio Ferri, Artur Elgort, Peter Lindbergh, Greg Kadel.

W tym przełomowym roku Max Cardelli wykreował kobietę reprezentującą charakter marki, tzw. "la donna testimonial", aktorkę Carre` Otis, kobietę o nieprzeciętnej urodzie, elegancji, z głęboką osobowością. Kobietę Marina Rinaldi.

Marina Rinaldi jest dziś obecna na całym świecie z ponad 300 salonami. W Mediolanie, na Corso Vittorio Emanuele, Rzymie na Via Condotti, Paryżu na Rue Saint Honoré i Rue Du Four, w Londynie na Old Bond Street, Nowym Jorku na Madison Av., Los Angeles na Rodeo Drive. Boston, Chicago, Tokio, Hong Kong, wreszcie Warszawa i ekskluzywne centra handlowe ( Promenada, Galeria Mokotów, Saks, Selfridges, Galeries Lafayette, Printemps, Isetan).

Marina Rinaldi pragnie pomóc kobietom spojrzeć na siebie inaczej, z gustem, z uwielbieniem swojej kobiecości, pragnie upiększać i ułatwiać im życie.

Między innymi z tego powodu, w 1991 powstał magazyn MR Characters, ukazujący raz na sezon propozycję kolekcji, ich atmosferę, sugestie stylistyczne. Liczący ok. 450.000 kopii, dostępny w każdym salonie i punkcie sprzedaży stał się jedną z najbardziej eleganckich wizytówek firmy.

Z tego powodu wewnątrz marki narodziły bardziej zindywidualizowane kolekcje:

  • Giorno - styl formalny metropolii.
  • Elegante - wieczorowy, prestiżowy.
  • Voyage - komfortowa i praktyczna, doskonała w podróż, ale niezwykle wysublimowana.
  • Sport - kolekcja młoda, świeża, na wolne od pracy dni, opierające się głównie na dżinsach, t-shirt`ach, dzianinach.
  • Basic - podstawową, bazową, praktycznie odnawialną co sezon opierająca się na modelach ponadczasowych i niezbędnych na każdy sezon.

Marina Rinaldi jest dziś obecna na całym świecie z ponad 300 salonami. W Mediolanie, Rzymie, Paryżu, w Londynie,Nowym Jorku,Los Angeles, Chicago, Tokio, Hong Kong, wreszcie Warszawa, Katowice a od tego roku również Kraków.


Salony

Kraków

Marina Rinaldi
AdresPawia 5
31-154 Kraków, Polska
Galeria Krakowska
Telefon+48 12 628 72 17
Fax+48 12 422 16 01
Emailmarina_rinaldi_gk@mirage.pl
Kierownik Salonu
Galeria

Katowice

Marina Rinaldi
AdresChorzowska 107
40-001 Katowice, Polska
C.H. Silesia City Center
Telefon+48 32 605 04 54
Fax+48 12 422 16 01
Emailmarina_rinaldi_scc@mirage.pl
Kierownik Salonu
Galeria

Warszawa

Marina Rinaldi
AdresOkopowa 58/72
01-042 Warszawa, Polska
C.H. Klif
Telefon+48 22 531 45 04
Fax+48 12 422 16 01
Emailmarina_rinaldi_klif@mirage.pl
Kierownik Salonu
Galeria

Kolekcja

O nas

Firma Mirage to firma rodzinna, która powstała w 1987 roku. Przez ponad 25 lat działania zebraliśmy duże doświadczenie czego oczekują nasi Klienci i oferujemy im modne i doskonałe jakościowe produkty najlepszych światowych producentów.

Dane teleadresowe

  • AdresStradomska 5, 31-068 Kraków, Polska

  • Telefon+48 12 422 16 01

  • Fax+48 12 422 16 01

  • Emailmirage@mirage.pl

Śledź nas